СТУДЕНТСЬКІ ІНІЦІАТИВИ ЯК КОМПОНЕНТ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.17721/UCS.2023.2(13).05

Ключові слова:

університет, студентські ініціативи, культура, комунікація, взаємодія, проєкти

Анотація

Університет як освітній центр мав важливе культурне значення в європейських містах ще з часів Середньовіччя. Ці інституції були не просто центрами знань, вони також відігравали вирішальну роль у залученні ресурсів, як інтелектуальних, так і економічних, до міста. У статті окреслюються типи студентських ініціатив, які реалізуються в університетському просторі. Наголошується на тому, що заклади вищої освіти є осередками, в яких відбувається взаємодія різних учасників: здобувачів, викладачів, адміністрації, що може мати неформальний характер. Сучасний університет є простором, в якому студентські ініціативи виступають засобом інтеграції здобувачів освіти в неформальній атмосфері. Вони не лише є невід'ємною частиною життя кампусу, а й сприяють розвитку креативності, лідерства та громадської активності. Мета дослідження – проаналізувати роль і значення студентських ініціатив як компонента університетської культури. Результати. Участь у різноманітних об'єднаннях дає студентам можливість спілкуватися з людьми, які мають схожі інтереси та захоплення. Імплементація в університетську культуру допомагає подолати розрив між студентами з різних факультетів чи відділень, сприяючи комунікації й потенційній співпраці. Будь-який проєкт може довести його учасникам, що суспільні зміни досяжні та їх може ініціювати будь-хто, навіть першокурсник. Головне – мати чітке уявлення про цілі свого проєкту, розуміти вимоги до його виконання та заручитися необхідною підтримкою однокурсників, викладачів і керівництва університету. Виявлено, що наслідком студентських ініціатив є участь у різних творчих об'єднаннях – клубах, оркестрах, хорових чи танцювальних колективах. Також можливі наукові, спортивні об'єднання. Не рідкою є практика організації різноманітних волонтерських проєктів, що спрямовані на забезпечення нагальних потреб соціуму. Широкий спектр ініціатив, які можуть організовувати здобувачі освіти, стосується екологічних, політичних питань, упровадження інклюзії чи створення економічних хакатонів. Упродовж останніх років поширились також практики формування студентських ініціатив, які були б спрямовані на покращення якості вищої освіти. Власне студентські ініціативи виступають джерелом трансформації університетської культури, збагачення досвіду комунікації учасників освітнього процесу та шляхом перетворення соціуму.

Посилання

Ahmed, S. (2012). On Being Included: Racism and Diversity in Institutional Life. Duke University Press, 256 с.

Eliasoph, N. (2013). The Politics of Volunteering. Polity Press, Malden, MA, 2013, 190 с.

Haluza-DeLay, R. (2014). Nina Eliasoph: The Politics of Volunteering. VOLUNTAS: International Journal of Voluntary and Nonprofit Organizations. 25. C. 1335-1336. 10.1007/s11266-014-9457-y.

Naples, N. A. (2020). The Changing Field of Women’s and Gender Studies. Companion to Women’s and Gender Studies, 1–22. doi:10.1002/9781119315063.ch1

Zinn, H. (1994). You Can't Be Neutral on a Moving Train: A Personal History of Our Times. Boston: Beacon, 214 c

Завантаження

Опубліковано

02.02.2024

Номер

Розділ

АКАДЕМІЧНА КУЛЬТУРА