Інформаційна етика як необхідний елемент регуляції сучасного інформаційного суспільства
DOI:
https://doi.org/10.17721/UCS.2021.1(8).10Ключові слова:
діджиталізація, етикет, інформаційна етика, інформаційно-комунікаційні технології, нетикетАнотація
Присвячено аналізу важливості інформаційної етики в межах активного розвитку інформаційно-комунікаційних технологій. Активні дослідження проблем кіберпростору ведуть із другої половини ХХ ст., і з кожним роком ці дослідження стають дедалі інтенсивнішими. Зростання інтересу представників найрізноманітніших гуманітарних дисциплін до зазначеної проблематики пояснюємо не так безпрецедентною динамікою розвитку об'єкта досліджень, як тією основоположною роллю, яку відіграє комунікація в сучасному світі. Сучасні телекомунікаційні технології, і насамперед глобальна комп'ютерна мережа інтернет, є одним із найважливіших факторів у розвитку світового співтовариства, що робить вирішальний вплив на суспільну, політичну, економічну і соціокультурну сфери. А глобальна пандемія Covid-19 із 2020 р. вивела ці питання на перший план соціогуманітарних досліджень. Комп'ютерні технології не нейтральні – вони наповнені людськими, культурними й соціальними цінностями. Зазначені цінності можна передбачати і враховувати, вони здатні з'являтися й еволюціонувати після багатьох спроб і помилок. У полікультурному світі часто можуть виникати системи цінностей, що конфліктують. У майбутніх дослідженнях необхідно зробити якнайбільше у створенні ширшої та перспективнішої концепції того, що означає бути людиною в потоці перетворень, які нині наявні. Рішення тих чи інших проблем в інформаційній етиці є різним залежно від того, хто їх вирішує. Усі дилеми та проблеми в межах розглянутого напряму прикладної етики мають відкритий характер, і точної відповіді на поставлені питання поки ніхто не може дати.
Посилання
Бондар Г. Л. Інформаційна політика та етика в добу діджиталізації / Г. Л. Бондар, А. М. Гаркуша // Публічне управління та митне адміністрування. – 2019. – № 4 (23). – С. 27–33.
Дедюлина М. А. Моральные дилеммы в компьютерной этике. [Електронний ресурс] / М. А. Дедюлина – Режим доступу: http://www.congress2008.dialog21.ru/Doklady/04910.htm.
Информационная этика. [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://ru.unesco.org/themes/informacionnaya-etika.
Капурро Р. Информационная этика / Р. Капурро // Информационное общество. – 2010. – № 5. – С. 6–15. – Режим доступу: http://emag.iis.ru/arc/infosoc/emag.nsf/BPA/7c972fbe98fca119c32577dc0036bb4f.
Князев А. А. Энциклопедический словарь СМИ / А. А. Князев. – Бишкек: Издательство КРСУ, 2002. – 164 с.
Медиаэкономика зарубежных стран: Учеб. пособ. / под общ. ред. Е. Вартановой. – Москва: Аспект Пресс, 2003. – 335 с.
Назаров В. Н. Прикладная этика / В. Н. Назаров. – М.: Гардарики, 2005. – 302 с.
Сергеев А. С. Проблематика информационной этики в отечественной мысли / А. С. Сергеев // Дискурсы этики: Альманах. – 2012. – № 1. – С. 82–91.
Чаплигіна А. Жити ONLINE: 10 заповідей інтернет-етикету на карантині та після [Електронний ресурс] / А. Чаплигіна // Освіторія. – Режим доступу: https://osvitoria.media/experience/zhyty-online-10-zapovidej-internet-etyketu-na-karantyni-i-pislya/.
Floridi L. The Ethics of Information / L. Floridi – Oxford: Oxford University Press, 2013. – 357 p.
Lessig L. Code: And Other Laws of Cyberspace / L. Lessig – New York: Basic Books,1999. – 320 p.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Вісник: Українські культурологічні студії

Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Ознайомтеся з політикою за посиланням: https://ucs.knu.ua/law