Масові заходи як візуальні практики в контексті культури сьогодення
DOI:
https://doi.org/10.17721/UCS.2021.1(8).14Ключові слова:
масові заходи, візуальні практики, культура, візуальне оформлення, комунікація, дизайнАнотація
Проаналізовано масові заходи в контексті сучасної культури. Їх розглянуто як візуальні практики, що займають провідне місце в культурі сьогодення. Масові заходи та їхня організація віддзеркалюють ті тенденції, що характерні для сучасних івентів. За метою різноманітні масові заходи можна розподілити на спортивні, політичні, рекламно-комерційні, ділові, релігійні та духовно-просвітницькі й культурно-масові. Масовий характер обумовлює появу спільних рис, що притаманні цим заходам. Зазвичай у них є акцент на активну участь глядачів, комунікацію між ними й учасниками, що може здійснюватись як безпосередньо, так і через невербальні засоби. Візуальні компоненти усіх масових заходів орієнтовані на те, щоб сприяти усвідомленню значення заходу, його мети, донесенню його основного меседжу до кожного присутнього. Інтегративна та комунікативна функція притаманна усім масовим заходам. У XX–XXI ст. за організації івентів за участю дизайнерів, маркетологів і менеджерів масові заходи набувають ще більш організованого та виваженого характеру. Вони є вкрай видовищними, у процесі їхньої організації може залучатись повний спектр засобів, які використовують у шоу-програмах. Інтеграція учасників здійснюється за посередництва мистецько-естетичних чинників, і певні форми масових заходів можуть претендувати на те, щоб стати новими артпрактиками внаслідок значної ролі в них мистецьких компонентів.
Посилання
Бахтин М. Творчество Франсуа Рабле и народная культура средневековья и Ренессанса. / М. Бахтин. – 2-е изд. – М.: Художественная литература, 1990. – 543 с.
Гладиаторские бои в Древнем Риме. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://italy4.me/istoriya/gladiatorskie-boi-v-drevnem-rime.html.
Заросило В. В. Теорія масових заходів та їх вплив на громадську безпеку / В. В. Заросило // Наукові праці МАУП. – 2014. – Вип. 42 (3). – С. 122–126.
Хворост О. О., Сиротенко О. А. Інтелектуальна власність УЄФА та Євро-2012 / О. О. Хворост, О. А. Сиротенко // Економічні проблеми сталого розвитку: тези доповідей науково-технічної конференції викладачів, співробітників, аспірантів та студентів факультету економіки та менеджменту, присвяченої Дню науки в Україні (19–23 квітня 2010 р.) / Відп. за вип. А. Ю. Жулавський. – Суми: СумДУ, 2010. – Ч. ІV. – С. 46–47.
Чуприна О. П., Максимчик Е. В. Организация и проведение культурно-массовых мероприятий. Методические рекомендации / О. П. Чуприна, Е. В. Максимчик – Минск: Республиканский Дом учащихся и работников учреждений профессионального образования, 2013. – 55 с.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Вісник: Українські культурологічні студії

Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Ознайомтеся з політикою за посиланням: https://ucs.knu.ua/law