Медіа-технології та science art у контексті сучасних культурно-мистецьких практик
DOI:
https://doi.org/10.17721/UCS.2020.1(6).19Ключові слова:
медіа, музика, голограма, science art, творчість, культурно-мистецькі практикиАнотація
Медіа в просторі культури XXI століття постає невід'ємним компонентом мистецьких практик. Наразі відбувається формування нового напрямку – science art, який поєднує мистецтво, техніку та науковий розвиток. Провідною рисою сучасного музичного мистецтва є його трансформація, яка обумовлена тим, що змінюються канали художньої комунікації, які задають певні параметри. Для музики досить важливу роль відіграє простір, в якому вона виконується, і сам матеріал і музиканти. Перспективним напрямком розвитку science art стає поява програмного забезпечення та устаткування, що дозволяє "воскресити" зірок минулого, спростити процес музичного творення та виконавства. Здатність створювати ідеальних віртуальних виконавців поступово знецінює професійні якості обдарованих живих музикантів, можливості яких обмежені, на відміну від вокалоїда. Еволюціонування та удосконалення технологій змінюють визначену диспозицію між композитором, виконавцем та публікою, проте створюють нові можливості для прояву творчого начала.
Посилання
Голограмма оживит Элвиса Пресли. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.gazeta.ru/culture/2012/06/07/kz_4616709.shtml.
Левченко О. Е. Сайнс-арт – высокотехнологичное развлечение? [Електронний ресурс] / О. Е. Левченко // Художественная культура, 2017. – No 2 (20). – Режим доступу: http://artculturestudies.sias.ru/2017-2-20/yazyki/5245.html.
Новые аудиовизуальные технологии [отв. ред. К. Э. Разлогов]. ‒ Москва: Едиториал УРСС, 2005. ‒ 482 с.
Тарапата-Більченко Л. Г. "Science art" як проекція у майбутнє музики / Л. Г. Тарапата-Більченко // Філософія науки: традиції та інно- вації, 2019. – No 1 (19). – С. 44–54.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Вісник: Українські культурологічні студії

Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Ознайомтеся з політикою за посиланням: https://ucs.knu.ua/law